Ana Sayfa » Bilgisayar » Zettabayt Nedir ?

Zettabayt Nedir ?

Disketlerin olduğu günleri hatırlayanlar için 100 MB nekadar büyük ve değerlidir çok iyi bilirler.
heleki 1 GB’ı duyunca gözler kamaşırdı adeta 🙂 O zamanlar gigabayt akıl almaz büyüklüğün simgesiyken adeta, ve bugün terabayta bile güler geçer olduk.Terabaytlara iyice alıştığımız şu günlerde 1000 terabayta denk gelen petabayt birimine yavaşca alışıyorduk ki, Cisco zettabayt’la çıktı karşımıza ve 2015 yılı itibarıyla internete her yıl 1 zettabayt ve daha fazla veri eklenmesini beklediklerini duyurdu.
Peki nedir bu zettabayt?
[ad#468×60 Yazı]

1 Zettabayt

Evet, gözümüzde biraz canlansa da, 1 zettabaytın 250 milyar DVD’ye denk gelen bir birim.
veya 36 milyon yıl HD videoya veya bir fincan kahvenin 1GB olduğunu fazedersek, Çin Seddi’nin toplam hacmine eşit olduğunu söylemeden geçmeyelim ki aklımızda da canlansın.

Bu zettabayt verinin kaç petabaytı Filmlerden oluşacak acaba:) 2015 yılında göreceğiz.[ad#468×60 Resim]

Bir önceki yazımız olan Görev Yöneticisi açılmıyor diyenler, işte çözümü başlıklı makalemizde görev göneticisinin çalışmaması, görev yöneticisinin açılması ve görev yöneticisinin açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 − = 3

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Puma 2011 Ayakkabı modelleri

Kalitenin ve Tasarımın iddalı isimlerinden puma 2011 model ayakkabıları ile göz doldurdu, en çok beğenilen ve en çok satılan modelleri...

Kapat